Klargjør siden...

Fire nye år for festspeldirektør Anders Beyer

(NPK-NTB): Festspeldirektør Anders Beyers periode er blitt forlengd fram til 2022 etter årets storsuksess i Bergen.

– Årets festspel var svært vellykka. Anders Beyer og organisasjonen hans har levert over forventning på alle punkt, seier styreleiar for Festspillene i Bergen, Magne Furuholmen som byrja i stillinga i år.

Festspeldirektøren byrja i jobben i august 2012. Under Beyers leiing har festspela sett nye publikumsrekordar med 120.000 besøkjande, ein auke på 17 prosent frå rekordåret 2015.

Anders Beyer har satsa på unge talent og har innleidd gode samarbeid både nasjonalt og internasjonalt.

Neste års festspel opnar 24. mai med Shakespeares sonettar i regi av Robert Wilson og med musikk av Rufus Wainwright. (©NPK)

Annonse